Zwolnienia grupowe w ZPS Karolina

Zamiast prezentu na Święta Bożego Narodzenia pracownicy ZPS „Karolina” otrzymali 21 grudnia zawiadomienie o planowanych zwolnieniach grupowych. Pracodawca poinformował o zamiarze zwolnienia około 40% pracowników… Organizacja związkowa NSZZ „Solidarność” rozpoczyna rozmowy, ale kiedy przez wiele miesięcy chciała rozmawiać o trudnej sytuacji pracowników, a nawet protestowała nie było odzewu. Nawet mediacje burmistrza Jaworzyny Śląskiej nie dały żadnego efektu. Niestety tak się często kończy brak dialogu ze stroną związkową. Atmosfera od wielu miesięcy była dramatyczna w zakładzie, ale teraz stała się tragiczna. W dniu 28 grudnia 2023 r. Komisja Zakładowa rozpoczyna rozmowy o planowanych zwolnieniach grupowych.