Minister Maląg o pracy zdalnej

Dążymy do tego, aby praca zdalna na stałe została wpisana do Kodeksu pracy. Dzisiaj rozwiązania o pracy zdalnej obowiązują na mocy przepisów covidowych. Dzięki temu, że pracę zdalną wprowadziliśmy w czasie pandemii, tak naprawdę państwo i gospodarka mogły funkcjonować. To się sprawdziło – podkreśliła minister Maląg w wywiadzie dla TVP.
Pracuje w tym temacie podkomisja. Te prace jeszcze potrwają, bo jednak są to zmiany do Kodeksu pracy -wyjaśniła.
Zdaniem minister Maląg wprowadzenie takich zmian do Kodeksu pracy to “spore możliwości w polityce prorodzinnej”.
Realizując politykę prorodzinną, która ma być kompleksowa i systemowa, młodzi ludzie bardzo dużą uwagę zwracają na to, że potrzebne są elastyczne formy czasu pracy, czyli zmiana w tym zakresie, a praca zdalna to takie rozwiązanie – oceniła.
źródło (Polska Agencja Prasowa).