39 Pielgrzymka Ludzi Pracy

Emerytury stażowe, nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i szansa na wzmocnienie dialogu społecznego jaką daje w razie uchwalenia Nowego Ładu możliwość odliczania składki związkowej od dochodu,  to najważniejsze obecnie  kwestie dla pracowników wymienione podczas wystąpienia Piotra Dudy podczas 39 Pielgrzymki Ludzi Pracy.
Na Jasnej Górze 19 września mszy świętej przewodził metropolita wrocławski abp Józef Kupny, a homilię poświęconą m.in. niedawno beatyfikowanemu prymasowi Wyszyńskiemu wygłosił abp Marek Jędraszewski.

Jak co roku w pielgrzymce wzięli udział bliscy bł. ks.Jerzego Popiełuszki – brat i siostra kapłana. List od prezydenta Andrzeja Dudy odczytała minister Małgorzata Paprocka,a słowa premiera Mateusza Morawieckiego skierowane do pielgrzymów odczytała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
W wydarzeniu gromadzącym związkowców z całej Polski nie mogło zabraknąć członków dolnośląskiej Solidarności. Władze regionu reprezentowali m.in. przewodniczący Kazimierz Kimso, sekretarz Grzegorz Makul i członek prezydium Krzysztof Domagała.
W tym roku ciężar organizacji pielgrzymki spoczął na barkach Regionu Małopolskiego.