Banner

Porozumienia Wałbrzyskie

W Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyło się spotkanie z okazji 43. rocznicy podpisania Porozumienia Wałbrzyskiego. Do tej pory to zdarzenie nie było ani nagłaśniane, ani powszechnie znane.

Przewodniczący Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk Kazimierz Kimso zaapelował do zebranych, by od przyszłego roku 2 września stał się świętem wałbrzyskiej „Solidarności”.

O wadze tych porozumień mówili też: minister Ireneusz Zyska, dyr. wrocławskiego Oddziału IPN dr Kamil Dworaczek i prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Referaty o wałbrzyskiej „Solidarności” wygłosili pracownicy IPN: Łukasz Sołtysik: Nie tylko Jastrzębie -Zdrój. Porozumienie Wałbrzyskie z 2 września 1980 r. na tle porozumień społecznych z władzami PRL w sierpniu i wrześniu 1980 r. oraz Agnieszka Klarman – „Solidarność” wałbrzyska na kartach „Encyklopedii Solidarności”.

Ponadto odbył się też panel dyskusyjny pt. „Solidarność wczoraj i dziś” poprowadzony przez dr Kamila Dworaczka z udziałem: Sławomira Bielakiewicza -wiceprzewodniczącego ZR NSZZ „Solidarność”, Romana Szełemeja, Łukasza Sołtysika i Agnieszki Klarman.

A przed Starą Kopalnią miał miejsce „Piknik Solidarności”, podczas którego nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i dorosłych: dmuchcańce, warsztaty, animacje dla dzieci, gry planszowe i edukacyjne, gra VR szybowca ’87.

Było też stoisko sprzedaży wydawnictw IPN i dolnośląskiej „Solidarności” oraz sterfa gastro.

jw

foto Janusz Wolniak

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy