Banner

Porozumienie w Politechnice

Związki zawodowe działające w Politechnice Wrocławskiej osiągnęły porozumienie płacowe z władzami uczelni w sprawie podziału środków na podwyżki wynagrodzeń.

Przewodniczący “Solidarności” w Politechnice Tomasz Wójcik napisał:

Z satysfakcją informujemy, że w dniu 9.12.br. związki zawodowe działające w Politechnice Wrocławskiej osiągnęły Porozumienie z JM Rektorem w sprawie podziału środków na podwyżki wynagrodzeń w IV kwartale br.

Najważniejsze kwestie zawarte w porozumieniu to:

-Podwyżka przyznana będzie na IV kwartał 2020 roku, z wyrównaniem od 1 października 2020;

- Po 1 stycznia 2021 zostanie opracowany nowy regulamin wynagrodzeń, w oparciu o który nastąpi rozdział środków z wyrównaniem od 1 stycznia 2021;

- W grupie nauczycieli podwyżka dzielona będzie na dwie części: 134 zł na etat jako element obligatoryjny dla wszystkich nauczycieli, 251 zł na etat jako element uznaniowy, będący w dyspozycji kierownika jednostki, z zastrzeżeniem, że wniosek o podwyżkę musi być uzasadniony, w oparciu o zdefiniowane kryteria.

-W grupie pracowników niebędących nauczycielami podwyżka dzielona będzie na dwie części:151 zł na etat jako element obligatoryjny dla każdego pracownika, 74 zł na etat jako element uznaniowy, będący w dyspozycji kierownika jednostki, z zastrzeżeniem że wniosek o podwyżkę uznaniową musi być uzasadniony, w oparciu o zdefiniowane kryteria.

- Uzasadnienie podwyżki wnioskowanej przez kierownika jednostki winno być oparte o kryteria, jak: obecne wynagrodzenie, zajmowane stanowisko, kompetencje (m.in. stopnie, certyfikaty itp.), aktywność, osiągane rezultaty, zaangażowanie na rzecz zespołu czyli budowanie kapitału społecznego,  okres od poprzedniej podwyżki,  staż pracy.

Porozumienie w imieniu związków podpisali: Tomasz Wójcik, Przewodniczący NSZZ Solidarność”, Mateusz Przygoda, Prezes ZNP, Wiesław Pacholik, Przewodniczący ZZIiT.

foto Janusz Wolniak

 

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy