Życzenia na 100-lecie Niepodległości Polski

W przeddzień historycznej rocznicy, w roku 100- lecia Niepodległości pragnę złożyć wszystkim członkom Związku, Waszym Rodzinom, sympatykom NSZZ “Solidarność” i ludziom pracy naszego Regionu, życzenia wielu radości z faktu, że przyszło nam żyć w kraju wolnym, za który nasi przodkowie oddawali krew i życie.

Pamiętajmy, że Związek “Solidarność” też dorzucił cegiełkę do tej odzyskanej Wolności. Bądźmy z tego dumni, że tak wiele ludzi o upominało się nie tylko o prawa pracownicze, ale o prawo do niepodległości i samostanowienia naszego narodu.

Niech w tych szczególnych dniach towarzyszą nam myśli wielkich Polaków: Św. Jana Pawła II i Naczelnika Józefa Piłsudskiego:

„Ojczyzna to dobro wspólne całego narodu. Tak jak matka jest wspólna dla wszystkich swoich dzieci – jest dobrem wspólnym dla wszystkich dzieci, tak Ojczyzna jest dobrem wspólnym dla każdego członka rodziny. Każdy powinien się o nią troszczyć jak o matkę”. Św. Jan Paweł II

“Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem”. Józef Piłsudski

Kazimierz Kimso

Przewodniczący Regionu