Związkowcy z Volvo wspierają strajkujących

NSZZ Solidarność Pracowników Volvo Polska ogłosiło zbiórkę pieniężną dla strajkujących pracowników w zakładach Solaris. Od poniedziałku 24 stycznia br. w Solaris Bus & Coach został ogłoszony Strajk Generalny. Pracownicy żądają podwyższenia wynagrodzeń.

„Solidarność Volvo w pełni popiera strajkujących pracowników Solaris Bus&Coach w walce o godziwe wynagrodzenia za ciężko wykonywaną pracę.
Zdajemy sobie sprawę jakie to trudne chwile dla strajkujących pracowników. Uważamy, że każda pomoc przy trwającym już piąty dzień strajku jest potrzebna.
Zawsze jesteśmy gotowi pomagać, pokazaliśmy to niejednokrotnie, choćby nawet na początku pandemii covid-19 organizując zbiórkę pieniężną dla szpitali.
Pozdrawiamy strajkujących pracowników Solarisa! Jesteśmy z Wami.” – napisali związkowcy z VOLVO Polska.

Szczegóły akcji i numer konta znaleźć można na stronie Solidarności w Volvo