Banner

Zostań w domu i opowiedz Wrocław

Jakiś czas temu pracownicy Centrum Historii Zajezdnia rozpoczęli nowy projekt – „Opowiadam Wrocław”. Jego celem była chęć zachowania wspomnień mieszkańców Wrocławia, którzy przeżyli ciężkie czasy wojny, zsyłek, budowania historii powojennego miasta, trudny okres komunizmu, rodzenia się Solidarności, strajków i represji, pierwszych wolnych wyborów. Z uwagi na panującą obecnie epidemię Centrum postanowiło przenieść akcję do internetu i w związku z tym zachęca: #zostańwdomu i #OpowiedzWrocław.

– Chcemy dotrzeć do osób, które chciałyby podzielić się swoimi opowieściami. II wojna światowa, zsyłki, represje, ale też odbudowa Wrocławia i tworzenie się nowego społeczeństwa, życie codzienne w czasach komunizmu, strajk 1980 r., wrocławskie MPK, strajki studenckie, pierwsze wolne wybory – to historie, które warto zachować od zapomnienia. – tłumaczy dr Marek Kosendiak, pomysłodawca projektu. – Jeśli chcesz opowiedzieć historię swoją, swojego pokolenia, naszego miasta – dołącz do nas. Może warto wysłuchać i zachęcić do podzielenia się swoimi wspomnieniami naszych rodziców lub dziadków. Jeśli z nimi mieszkacie, jest to dobry moment by utrwalić ich opowieści i przekazać je również innym.

Na profilu Centrum Historii Zajezdnia na Facebooku utworzone zostało specjalne wydarzenie Opowiadam Wrocław Gotowe filmy można zamieścić na stronie wydarzenia, koniecznie z hasztagiem #OpowiadamWrocław, lub przesłać na adres: opowiadam.wroclaw@zajezdnia.org. Najciekawsze zostaną udostępnione na profilu Centrum Historii Zajezdnia. Niebawem powstanie też blog, na którym zgromadzone będą wszystkie historie.

 

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy