Zmierzch – świtem w Teatrze Polskim

W Teatrze Polskim odbyło się przedstawienie opóźnione przez pandemię o 12 miesięcy.

Z wielu wydarzeń przygotowanych na 40. urodziny Związku nie zobaczyliśmy w ubiegłym roku spektaklu we wrocławskim Teatrze Polskim. Wolą związkowców, zespołu teatralnego i dyrekcji dopiero teraz zrealizowano specjalne przedstawienie sztuki Zmierzch – świtem w reżyserii Jana Szurmieja. To oparte na motywach twórczości Izaaka Babla przedstawienie opowiada o losach odesskich Żydów, po których przetoczył się walec rewolucji październikowej.

Pierwszą częścią uroczystości było wręczenie także zaległych odznaczeń przyznanych przez radnych sejmiku województwa dolnośląskiego. Przewodniczący sejmiku województwa Andrzej Jaroch w towarzystwie Małgorzaty Calińskiej-Mayer wręczyli Odznaki Honorowe Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Na deskach Teatru Polskiego stawili się: Józef Czyczerski, Jerzy Langer, Tomasz Wójcik. Schorowany Marek Muszyński nie mógł przybyć osobiście, natomiast Tadeusz Lewandowski zmarł przed wręczeniem odznaczenia.