Banner

Wystawa na Dworcu Głównym

We wtorek 8 września na Dworcu Głównym we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa towarzysząca wystawie „Droga ku wolności”.
Wziął w niej udział przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności” Kazimierz Kimso, dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu Tadeusz Szulc i organizator wydarzenia redaktor „Tygodnika Solidarność” Konrad Wernicki oraz przedstawciele organizacji związkowych działających na kolei.
– Wystawa przedstawia wielkie zrywy niepodległościowe po II Wojnie Światowej. Pokazując wystawę chcemy podkreślić, że Polacy masowo angażowali się w walkę o niepodległość, a nie były to tylko jednostki – podkreślił Konrad Wernicki.
Gospodarz obiektu Tadeusz Szulc powiedział – Cieszymy się, że możemy brać udział w tym wydarzeniu. Wrocławski dworzec jest miejscem, gdzie codziennie przechodzą tłumy ludzi. Tym bardziej cieszę się, że będą oni mogli się z wystawą zapoznać. Jest ona przedstawiona w bardzo przystępny sposób w szczególności dla młodszego pokolenia, które tamtych wydarzeń nie pamięta.
– Niby o Solidarności wszyscy coś wiemy i jest ona rozpoznawalna na całym świecie, ale historia jej nie jest do końca odkryta – zaznaczył Kazimierz Kimso, przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności” i dodał – młodzi ludzie przyjeżdżający do wrocławskich szkół będą mogli zapoznać się z historią „Solidarności”. Może dla kogoś stanie się inspiracją do pogłębiania wiedzy i podjęcia działań badawczych, które przyczynią się do odkrycia do tej pory nieznanych kart naszego Związku – podkreślił.
Przygotowana przez „Tygodnik Solidarność” wystawa to plastyczne przedstawienie drogi ku wolności, którą podążył polski naród w XX wieku.
Plansze zostały stworzone przez doświadczonego rysownika – Bryneckiego, odpowiedzialnego za projekt wielu okładek „Tygodnika Solidarność”. Autorem scenariusza jest dziennikarz „Tygodnika Solidarność” Mateusz Kosiński.
Wystawę będzie można oglądać w holu Dworca Głównego we Wrocławiu przez najbliższy miesiąc. Oprócz Wrocławia wystawa została przedstawiona w Warszawie, Krakowie i Lublinie.

Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy