Uczcili pamieć 96 Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

Uroczystości 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej we Wrocławiu rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod tablicami upamiętniającymi ludzi związanych z Wrocławiem. Delegacja Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” na czele z przewodniczącym Kazimierzem Kimso złożyła wieniec pod tablicą na Placu Solnym, poświęconą pamięci Aleksandry Natalii-Świat. Zmarłą tragicznie posłankę wspominali Kazimierz Kimso i Andrzej Chrzanowski z MPK.

Następnie odbyła się Msza św. w kościele św. Doroty, Stanisława i Wacława odprawiona przez biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, z udziałem orkiestry wojskowej i licznie zgromadzonych mieszkańców Wrocławia.

Po Mszy św. uformował się pochód, który ruszył na wrocławski Rynek. Tu przemówienia rocznicowe wygłosili Kazimierz Kimso i wojewoda Paweł Hreniak. Następnie odbył się Apel Poległych.

Odpowiadający za organizację uroczystości Radosław Rozpędowski złożył podziękowania wszystkim uczestnikom, ale szczególnie podziękował ks. Andrzejowi Brodawce, który przez 8 lat odprawiał comiesięczne msze św. za Ojczyznę oraz Kazimierzowi Kimso za to, że włączył się w organizację obchodów w czasach, kiedy nie miały one jeszcze oficjalnego charakteru.

Ostatnim akordem uroczystości było zapalenie 96 zniczy na bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich.

jw

Foto Janusz Wolniak