Telekomunikacja świętowała swoje 20-lecie

Uroczyste Zebranie Delegatów Organizacji Międzyzakładowej z udziałem zaproszonych gości – na czele z Kazimierzem Kimso – przewodniczącym  Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” – i działaczy, zaangażowanych w jego utworzenie,  odbyło się 24 maja 2024 r. w Nowym Targu. Spotkanie było okazją do przypomnienia tamtego okresu i uwarunkowań, które determinowały utworzenie organizacji międzyzakładowej, wyprzedzające kolejne zmiany organizacyjne w Telekomunikacji Polskiej S.A.

Wspominano jak 20 lat temu została utworzona Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność”. Podstawą jej utworzenia były porozumienia zawarte 2 i 3 października we Wrocławiu i 14 października 2003 r. w Serocku Sygnatariuszami porozumień były zakładowe organizacje związkowe działające w Telekomunikacji Polskiej S.A. Inicjatorem była Sekcja Krajowa Pracowników Telekomunikacji  NSZZ „Solidarność”, która przygotowała wybory władz MOZ. Wybory przeprowadzono 21 stycznia 2024 r. w Lubniewicach.

W I Międzyzakładowym Zebraniu Delegatów wzięli udział przedstawiciele 13 organizacji zakładowych: Bydgoszcz, Dyrekcja Spółki, Gdańsk, Kielce, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, TP PuliTel, Szczecin, Wałbrzych, Wrocław.

Utworzenie jednej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w Telekomunikacji Polskiej S.A. było odpowiedzią na ciągłe zmiany w strukturze organizacyjnej Spółki.

W skład pierwszego Prezydium Komisji Międzyzakładowej weszli:

ś.p. Elżbieta Pacuła – przewodnicząca

Dariusz Majewski – z-ca przewodniczącej

Waldemar Stawski – z-ca przewodniczącej

Jerzy Iwaszkiewicz – sekretarz

Emila Kocel – skarbnik

Wojciech Kazimierczak

Stanisław Kiezik

Czesław Pastusiak

Dariusz Socha

Aneta Szewczyk

Maciej Zieliński