Stanowisko ws. konkursu na dyrektora Teatru Polskiego

Stanowisko nr 2/2016

Prezydium Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”

ws. konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu

Prezydium Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” w pełni popiera wybór p. Cezarego Morawskiego na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu wyłonionego w drodze konkursu zgodnie z obowiązującym prawem i demokratycznymi zasadami.

Zdaniem Prezydium Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” obsadzenie tego stanowiska w drodze konkursu jest formą najbardziej demokratyczną, umożliwiającą komisji konkursowej ocenę kandydatów i prezentowanych przez nich różnych sposobów prowadzenia instytucji kultury, a w konsekwencji wybór odpowiedniego kandydata.

W przeddzień państwowego Święta Wolności i Solidarności domagamy się poszanowania obowiązującego w Polsce prawa oraz uszanowania demokratycznej decyzji komisji konkursowej i powołanie p. Cezarego Morawskiego na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego.

Wrocław, 25.08.2016 r.

Otrzymują:

1. Wanda Zwinogrodzka Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego..
  2. Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
  3. Tadeusz Samborski Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
  4. Międzyregionalna Sekcja Kultury Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”.
  5. Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” przy Teatrze Polskim we Wrocławiu.
  6. Organizacje Związkowe NSZZ „Solidarność” (wszystkie)

foto Janusz Wolniak