Spór zbiorowy w Porcie Lotniczym

Przedstawiciele Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Porcie Lotniczym Wrocław SA (z przewodniczącym Henrykiem Zajączkowskim – na zdjęciu)  wraz z przewodniczącym ZR Kazimierzem Kimso zorganizowali w siedzibie Związku konferencję prasową, informując o istocie i przebiegu sporu zbiorowego, jaki toczą z Zarządem firmy.

Związkowcy podkreślali, że ze strony Zarządy brak jest dobrej woli i postępu w rozmowach na temat podwyżek płac. W ostatnich latach w firmie nastąpił wzrost ilości połączeń i wzrost ilości pasażerów, który spowodował zwiększony zakres obowiązków, ale to nie przełożyło się na wzrost wynagrodzeń. Związkowcy żądają wzrostu płac zasadniczych o 500 zł brutto, nie godząc się ze stosowaną w firmie polityką uznaniowości.

Na obecnym etapie sporu adwersarze czekają na mediatora, a warto jeszcze dodać, że w przeprowadzonym referendum, gdzie wypowiedziało się ponad 50% załogi, ponad 90% pracowników popiera działania związkowców.

jw

Foto Janusz Wolniak