Relikwie księdza Jerzego w świdnickiej katedrze

W niedzielę (20 października)do katedry świdnickiej zostały wprowadzone relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas wieczornej mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem biskupa Marka Mendyka padły pod adresem Solidarności powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego słowa wdzięczności i podziękowania za gorliwość i starania związane z sprowadzeniem relikwii w 40 rocznicę męczeńskiej śmierci Patrona Solidarności. Uroczystego wniesienia i przekazania relikwii dokonali członkowie prezydium Zarządu Regionu Piotr Majchrzak i Ireneusz Besser. Świdnica to kolejne dolnośląskie miasto, gdzie członkowie naszego Związku będą mogli modlić się za wstawiennictwem błogosławionego ks. Jerzego o potrzebne im łaski i intencje w obecności relikwii. Uroczystość , oprócz licznie zebranych wiernych, uświetniły związkowe delegacje ze sztandarami wraz z pocztem sztandarowym Zarządu Regionu Dolny Śląsk.