Region wzywa zarząd Essity do przestrzegania prawa

Podczas poniedziałkowego (13 września) posiedzenia Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność” zebrani przyjęli stanowisko, w którym zwracają się do zarządu Essity Operations Poland sp. z o.o. w Oławie o respektowanie ustawowych praw i wolności związkowych. Od lat działalność zakładowej “Solidarności” – jedynego związku zawodowego w tej firmie jest marginalizowana. Liczne nieprawidłowości dotyczące wytypowania reprezentanta załogi do Europejskiej Rady Zakładowej, czy funkcjonowanie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych potwierdziła kontrola Państwowej Inspekcji Pracy.

Ponadto działacze podjęli uchwałę m.in. w sprawie organizacji w połowie października szkolenia członków Zarządu Regionu, Regionalnej Komisji Rewizyjnej i pracowników na temat strategii Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność”.

Omawiając sytuację w zakładach, przedstawiciele branży motoryzacyjnej wskazywali na niestabilną sytuację spowodowaną problemami z dostawą półprzewodników.

Stanowisko ws. naruszenia praw związkowych w Essity Operations Poland sp. z o.o. (wersja angielska)

fot. Janusz Wolniak