Protest w obronie pracowników PKP Cargo

Podczas środowego (11.09) posiedzenia Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ „Solidarność” przekształciła się w ogólnopolski komitet protestacyjno-strajkowy. Ten zaś podjął decyzję o oflagowaniu wszystkich jednostek objętych działaniem Sekcji. To pierwsza etap protestu kolejarzy przeciwko zwolnieniom. Rada wezwała do udziału w pikiecie przed Ministerstwem Infrastruktury zaplanowanej na 26.09.2024 r.
Rada przyjęła także stanowiska w sprawie zwalnianych pracowników PKP Cargo S.A. i działaczy związkowych – przedstawicieli pracowników, kobiet w ciąży i pracowników w ochronie przedemerytalnej.
– Cieszę się że cała struktura Krajowej Sekcji zaangażowała się w obronę członków Związku – na tym właśnie polega Solidarność. To nie tylko nazwa Związku, to nasz obowiązek wobec kolegów, którzy zostali pozbawieni pracy. Musimy pokazać, że wszyscy stajemy w obronie naszych członków, pracowników, którzy wiele lat działali na rzecz spółki, a teraz pomimo ochrony pracowniczej czy związkowej pozbawia się ich pracy! Pamiętajmy, że Solidarność to ludzie, to my wszyscy, którzy w takim momencie pokazujemy, że jesteśmy razem. O to chodzi w Solidarności. Dziękuję Wam, że pokazujecie solidarność i obiecuję że Solidarność Was nie zostawi. Zrobimy wszystko, aby bronić zwalnianych pracowników, ale też obronić spółkę, która jest dla państwa strategiczna i w obecnej sytuacji geopolitycznej jest niezbędna dla Rzeczpospolitej Polskiej– mówił podczas spotkania Bartłomiej Mickiewicz zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność”.

Zdjęcie pochodzi z tegorocznej lipcowej akcji we Wrocławiu