Banner

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.

15 marca w całej Polsce odbędzie się etap wojewódzki „Olimpiady Solidarności”. Do rywalizacji przystąpi 808 uczestników wyłonionych z ponad 3000 uczniów, którzy zgłosili się do etapu szkolnego konkursu. Egzamin będzie polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy historycznej obejmującej lata 1970-1990. We Wrocławiu uczestników konkursu gościć będzie Centrum Historii Zajezdnia.

Z każdego regionu, tylko troje uczniów z najlepszymi wynikami z testu wojewódzkiego zostanie zakwalifikowanych do finału ogólnopolskiego. Od tego momentu będą tworzyć trzyosobowe drużyny wojewódzkie. Laureaci spotkają się najpierw na wizycie studyjnej w Gdańsku, a następnie na finale konkursu w czerwcu w Katowicach. Na zwycięzców Olimpiady Solidarności czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Udział w Olimpiadzie Solidarności biorą uczniowie z klas II liceum i III technikum.– Olimpiada Solidarności to obecnie jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych ogólnopolskich konkursów dla uczniów szkół średnich w Polsce. – Poziom Olimpiady Solidarności jest bardzo wysoki. Uczestnicy, którzy w etapie wojewódzkim osiągną wynik z testu powyżej 50%, mogą być naprawdę zadowoleni. Taki rezultat wskazuje, iż ich wiedza historyczna obejmująca lata 1970 -1990 jest naprawdę dobra. Bardzo chcielibyśmy, by zostało to docenione przez przedstawicieli władz samorządowych  oraz  nauczycieli – mówi Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności, która jest organizatorem i pomysłodawcą „Olimpiady Solidarności”. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego
i ogólnopolskiego finału. Każdego roku w Olimpiadzie Solidarności bierze udział coraz większa liczba uczestników i szkół.

Rejestracja uczestników rozpocznie się w czwartek o godz. 9.00 w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu (ul. Grabiszyńska 184). Egzamin potrwa od 10.00 do 11.00.

Tagged under:
Drukuj ten artykuł Drukuj ten artykuł

Społeczna inspekcja pracy