O nowelizacji ustawy o podatku dochodowym

W warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” we wtorek 28 czerwca   rozpoczęło się spotkanie przewodniczących regionów, szefów sekretariatów branżowych, członków prezydium KK. Obecni byli także członkowie Rady Dialogu Społecznego.

Spotkanie poprzedziła rozmowa obecnych z ministrem Arturem Soboniem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. – Od 1 lipca zmienia się ustawa o podatku dochodowym, z 17 na 12 proc. Po naszym spotkaniu pan minister sam zasugerował, by takie spotkanie się odbyło, by przedstawić tę nowelizację ustawy. Takie spotkanie posłuży też zdobyciu wiedzy, którą można przekazać w regionach – tymi słowami przywitał uczestników Piotr Duda, przewodniczący KK, który w dalszej części omówił m.in. kwestie związane z inflacją, cenami benzyny, wojną na Ukrainie i nadchodzącymi wyborami statutowymi w NSZZ „Solidarność”.

Henryk Nakonieczny, członek prezydium NSZZ „Solidarność”, podsumował również kwestie związane ze wzrostem płacy minimalnej, która w związku z inflacją powyżej 5 proc. w roku poprzednim będzie podnoszona dwa razy. – Nasza propozycja wobec rządu zakładała wzrost do 3500 zł i 3750 zł w drugiej połowie roku – usłyszeli zebrani.
Region Dolny Śląsk reprezentował zastępca przewodniczącego Piotr Majchrzak.