Nie dla Zielonego Ładu. Chcemy referendum!

Wielka demonstracja Solidarności pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem” miała miejsce w piątek 10 maja w Warszawie. Związkowcy protestowali przeciwko unijnej polityce klimatycznej, która w ich ocenie doprowadzi do zniszczenia polskiego rolnictwa, podniesienia cen prądu, ciepła i transportu, a także upadku lub ucieczki przemysłu poza Europę.
Europejski Zielony Ład jest więc w naszych oczach eksperymentem, który przeprowadza się na wszystkich obywatelach Unii Europejskiej. Jest utopią, którą wprowadza się według uznania unijnych urzędników, a która sprawi, że znów – tak jak kilkadziesiąt lat temu – odbierane nam będą podstawowe prawa – własności, bezpieczeństwa, niezależności – napisali związkowcy w petycji do Ursuli von der Leyen.
W wielotysięcznym marszu nie zabrakło związkowców z Regiony Dolny Śląsk. Nasi członkowie stawili się przed południem na Placu Zamkowym i stamtąd wraz z innymi przeszli pod budynek Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, a następnie pod budynek Sejmu.

foto Janusz Wolniak