KK o budżecie i sztandarze

Jutro 23 lutego rozpoczyna się w Gdańsku dwudniowe posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Wśród planowanych decyzji m.in. ustalenie terminu i miejsca krajowego zjazdu delegatów, ustanowienie sztandaru Komisji Krajowej oraz powołanie nowego redaktora naczelnego Tygodnika Solidarność.

Posiedzenie rozpocznie się informacją z prac Rady Ochrony Pracy. Ponadto członkowie Komisji Krajowej zajmą się realizacją budżetu Związku za rok 2015 oraz projektem budżetu na rok 2016, a także podejmą kilka decyzji wewnątrzzwiązkowych. Obrady rozpoczną się o godz. 14.00 w sali „Akwen” Zarządu Regionu Gdańskiego. W drugim dniu początek o godz. 9.00.

Komisja Krajowa to najwyższa władza wykonawcza Związku. Składa się z ponad 100 przedstawicieli regionów i branż Związku z całego kraju. Jest powoływana raz na 4 lata przez krajowy zjazd delegatów.

foto jw