Dolnośląska “Solidarność” przed WZD w Górze

Na początku października w Górze odbędzie się kolejne WZD Regionu Dolny Śląsk. Obradujący w poniedziałek Zarząd Regionu przyjął uchwałę rekomendującą delegatom na WZD strategię działania Regionu. Jej zasadnicze przesłanie przedstawiła na Zarządzie dr hab. Aldona Święcka.

Zarząd przyjął też Apel ws. wyborów rekomendując glosowanie na ludzi lojalnych wobec “Solidarności”, ludzi pracy i Ojczyzny. Podczas zebrania swój program przedstawili kandydujący związkowcy – Małgorzata Calińska-Mayer i Krzysztof Domagała.

Członkowie Zarządu wyrazili też zgodę na przeprowadzenie strajku w firmie Essity Operations Poland w Oławie.

Zarząd przyjął też stanowisko wyrażające sprzeciw wobec zawieszenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego.

Członkowie Zarządu wysłuchali informacji z prac Prezydium ZR i Komisji Krajowej i przyjęli szereg dokumentów wewnątrzzwiązkowych.

jw

foto Janusz Wolniak