Opłatek w Solidarności

Tegoroczne spotkanie wigilijne w Zarządzie Regionu sprowadziło wielu znamienitych gości. Opłatki wigilijne na świątecznym stole pobłogosławił abp Józef Kupny, kierując jednocześnie bożonarodzeniowe życzenia. Słowa nie tylko świąteczne, ale diagnozujące też obecną sytuację w Państwie przekazał licznie zebranym działaczom i gościom przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. A na koniec życzenia świąteczne złożył przewodniczący Kazimierz Kimso.

Zanim rozpoczął się czas składania życzeń, wszyscy mogli wysłuchać pięknych kolęd w wykonaniu chóru ze Szkoły Podstawowej nr 68 we Wrocławiu.

Podczas tej uroczystości były też podniosłe chwile, kiedy Przewodniczący Zarządu Regionu wręczył Przewodniczącemu Piotrowi Dudzie medal 35.lecia Związku. Z kolei Piotr Duda wręczył abp Józefowi Kupnemu i przewodniczącemu Kazimierzowi Kimso medal im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Sam przewodniczący Kimso został z kolei uhonorowany przez prezesa Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniewa Ładzińskiego Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego.

Warto jeszcze dodać, że spotkanie uświetnili jeszcze nasi księża na czele z kapelanem „Solidarności” ks. Stanisławem Pawlaczkiem, przedstawiciele pracodawców, organizacji kombatanckich, społecznych, IPN i wielu innych.

jw

foto Janusz Wolniak