Sztandar to symbol, który jednoczy

Członkowie NSZZ Solidarność dolnośląskiego Pogotowia Ratunkowego od czwartku mogą występować pod własnym sztandarem. Uroczystość poświęcenia odbyła się podczas mszy św. pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Kupnego, który jest krajowym Duszpasterzem Ludzi Pracy. W kościele św. Franciszka płomienne kazanie wygłosił ks. Artur Szela kapelan Pogotowia Ratunkowego. Przypomniał wielowiekową tradycję związaną z rolą chorągwi, pod którą jednoczyli się ludzie od wieków.

Podczas drugiej części uroczystości zasłużeni ratownicy medyczni otrzymali odznaczenia od samorządu województwa dolnośląskiego, które wręczał Andrzej Jaroch. Pamiątkowe medale z okazji 35-lecia Solidarności wręczył Kazimierz Kimso, który dziękował za ogromne poświęcenie i profesjonalizm jakim cechują się pracownicy tego działu opieki zdrowotnej.

tb