W samo południe

W środę 25 listopada o godz. 12.00 przed Urzędem Marszałkowskim zebrali się przedstawiciele Komisji Międzyzakładowej NSZZ “Solidarność” przy Dolnośląskim Oddziale Przewozów Regionalnych we Wrocławiu. W związku z brakiem umowy na rok 2016 i lata następne kolejarze postanowili, że w dniu   patronki kolejarzy Św. Katarzyny złożą na ręce marszałka województwa dolnośląskiego petycję. Domagają się w niej podpisania ze spółką długookresowej (rocznej, trzyletniej) umowy, w której określono by zakres zadań przewozowych. W ubiegłym roku spółka funkcjonowała na mocy umów półrocznych.
– Brak umowy spowoduje nasz protest, do strajku włącznie, z dniem 01.01. 2016 r. – zapowiedział Wiesław  Natanek przewodniczący NSZZ “Solidarność” w Przewozach Regionalnych we Wrocławiu.

Przed Urzędem Marszałkowskim związkowcy zapalili znicz, aby, jak podkreślali, przypominał decydentom o istnieniu spółki Przewozy Regionalne. Związkowcy udali się również do Urzędu Marszałkowskiego, gdzie w biurze marszałka województwa złożyli pismo zawiadamiające o problemach spółki.