Nie doszło do spotkania

Przewodniczący Zarządu Regionu Kazimierz Kimso wraz grupą związkowców nie doczekał się spotkania ze starostą trzebnickim Waldemarem Wysockim. Delegacja „Solidarności” chciała porozmawiać o zwolnionym przewodniczącym organizacji związkowej w szpitalu w Trzebnicy doktorze Adamie Domanasiewiczu.

W dniu dzisiejszym o godz. 19.00 ma się odbyć sesja radnych powiatu, na której ma być składany wniosek o odwołanie starosty. Związek nie chce łączyć kwestii zwolnienia przewodniczącego organizacji związkowej z rozgrywkami natury politycznej. Ponadto pracownicy urzędu starosty mocno akcentowali, że nie mogą dłużej przebywać w urzędzie ze względu na różne obowiązki.

W tej sytuacji przewodniczący postanowił opuścić urząd, prosząc o przekazanie staroście że oczekuje na pilny kontakt i umówienie się na merytoryczne spotkanie.

jw

foto Nowa Gazeta Trzebnicka