O lepsze płace w sanepidzie

W czwartek 15 października o godzinie 13 rozpoczęła się pikieta pod urzędem wojewódzkim zorganizowana przez związki zawodowe działające w Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Związkowcy domagają się podwyżek dla pracowników Sanepidu, których sytuacja od wielu lat jest trudna.
Danuta Liskowiak – przewodnicząca Międzyregionalnej Sekcji NSZZ „Solidarność” Pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej podkreśliła, że od wielu lat pracownicy nie dostali podwyżek i ich wynagrodzenie jest na żenująco niskim poziomie. – Jesteśmy zdeterminowani, żeby walczyć o wyższe wynagordzenia. Szef dolnośląskiej „Solidarności” Kazimierz Kimso powiedział, że taka polityka Platformy jest celowa i prowadzi do upodlenia ludzi pracy. – Pamiętajmy na kogo oddajemy głos w najbliższych wyborach. Wybierajmy ludzi, którzy będą reprezentować nasze interesy w parlamencie.
Komitet protestacyjny wręczył wicewojewodzie Joannie Bronowickiej petycję. Czytamy w niej m.in. – Żądamy zagwarantowania podwyższenia wynagrodzenia wszystkim pracownikom Inspekcji Sanitarnej o minimum 20% z wyrównaniem od 1 stycznia 2015 r. Nasze płace są niskie w porównaniu z innymi grupami zawodowymi. Obecne wynagrodzenia pracowników naruszają godność człowieka pracującego i świadczą o braku szacunku dla wykonywanej przez nas pracy.
W pikiecie udział wzięli członkowie wszystkich organizacji związkowych działających w sanepidzie z całego regionu.Obecnych na niej było ponad
200 osób. Protestujących wspierała nasza kandydatka do sejmu Małgorzata Calińska-Mayer.
Związkowcy zapowiadają, że jeśli nie otrzymają podwyżki, to będą musieli zaostrzyć protest .