Wakacje z “Solidarnością”

4 lata temu wpadliśmy na pomysł, żeby zorganizować wakacje dla naszych członków związku – mówi Sławomir Bielakiewicz – przewodniczący „Solidarności” w wałbrzyskiej Toyocie. – Kupiliśmy trochę sprzętu biwakowego, namioty, kilka grilli i tak się zaczęło  – dodaje.  Na pierwszy wyjazd w okolice zamku Czocha pojechało kilkanaście osób. W tym roku  w Sławie było ich już prawie sto osób.

Toyota w sierpniu ma dwutygodniowy przestój, dlatego jest to jedyny termin, kiedy można zorganizować wyjazd. Komisja zakładowa zapewnia uczestnikom namioty oraz dostęp do mediów. Sami muszą zapewnić sobie tylko wyżywienie. Sławomir Bielakiewicz podkreśla, że tegoroczny wyjazd do Sławy był strzałem w dziesiątkę –  Na miejscu przez 2 tygodnie dwóch członków związku czuwało nad bezpieczeństwem urlopowiczów.  Co ważne, do jeziora było nie więcej jak sto metrów więc łatwiejsze do zniesienia były sierpniowe upały. W Sławie odbywało się w tym czasie wiele wydarzeń kulturowych – Na nudę nie było czasu.

Z roku na rok wyjazdy są na coraz wyższym poziomie. Przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym udało się zorganizować świetne wakacje. Uczestnicy wyjechali ze Sławy zadowoleni i o to właśnie chodzi.