Założyciel „Leśnej Solidarności” odznaczony

We wtorek 23 czerwca 2015 r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, założyciel „Leśnej Solidarności” Kazimierz Lipiński został odznaczony przez Przewodniczącą Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”  Grażynę Zagrobelną orderem Zasłużony dla KSPL NSZZ „S”.

image003Kazimierz Lipiński stanął na czele Komitetu Założycielskiego „Leśnej Solidarności” we wrześniu 1980 r.,w latach 80. był szykanowany, degradowany w pracy. W marcu 1989 r. reaktywował działanie „Solidarności” w Lasach Państwowych na szczeblu krajowym.

Całe życie zawodowe Kazimierza Lipińskiego związane było z lasami Dolnego Śląska i to właśnie we Wrocławiu wraz z grupą działaczy tworzyli zręby „Leśnej Solidarności”, tworząc działające do dzisiaj na szczeblu regionalnym i krajowym struktury Związku.

Na zdjęciu od lewej: Grażyna Zagrobelna – Przewodnicząca KSPL NSZZ „S”, Adam Krakiewicz – Przewodniczący MSPL NSZZ „S” przy RDLP Wrocław oraz Kazimierz Lipiński.

Tekst i zdjęcia:
Marek Matus