Strajk generalny na kolei

Związki zawodowe kolejarzy działające w Przewozach Regionalnych ogłosiły uchwałę o przystąpieniu od 29 czerwca do strajku generalnego. Uzasadniają to utratą miejsce pracy związaną z ciągłym likwidowaniem kolejnych połączeń. Uważają, że działania te podejmowane są z pełną premedytacją z niekorzyścią dla samej firmy i społeczeństwa, które traci dojazdy do pracy. W ciągu ostatnich 6 lat kolej utraciła 24 mln pasażerów. Na nic zdały się podejmowane rozmowy i negocjacje, jak również kolejne pisma do premierów.

Związkowcy uważają, że wyczerpali już wszelkie formy nacisku na decydentów i pozostała im ostateczna droga czyli strajk.

W swoim liście otwartym wzywają całe środowisko kolejowe do podjęcia działań solidarnościowych z Pracownikami Przewozów Regionalnych w celu utrzymania miejsc pracy i przywrócenia połączeń kolejowych przyjaznych pasażerom.

jw

Drukuj ten artykuÅ‚ Drukuj ten artykuÅ‚