Janusz Śniadek o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Były przewodniczący NSZZ „Solidarność” w porannej rozmowie w Polskim Radio (2 czerwca nr) mówił, że orzeczenie TK nie jest dla związkowców żadną niespodzianką, ale zapowiedź kresu umów śmieciowych jest przedwczesna. – Tak długo, jak długo pracodawcom będzie się opłacało, w sensie finansowym, stosowanie umów cywilno-prawnych, ta patologia będzie trwała – ocenia Janusz Śniadek.
Były przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” przypomniał, że nasz Związek już w 2011 złożył skargę do Międzynarodowej Organizacji Pracy .
Bardzo szybko polski rząd otrzymał zalecenie zmiany prawa, które uznane zostało za niewłaściwe. Ministerstwo Pracy miało świadomość nieprawidłowości tej sytuacji, ale od paru lat stosuje się różne uniki.
Całość rozmowy na stronie tutaj