O 12 zakończenie protestu

Związkowcy protestujący w biurach poselskich Platformy Obywatelskiej wydali oświadczenie, w którym stwierdzili, że osiągnęli swój cel,  czyli, że zwrócili uwagę na brak dialogu społecznego. O godzinie 12.00 zakończą protest.

Kontakt z uczestnikami protestu był utrudniony. Do budynku, gdzie mieszczą się biura Platformy Obywatelskiej nie wpuszczano, ani nie wypuszczano interesantów. Ochroniarz nie chciał wpuścić pracowników ZR z prowiantem dla protestujących.

Około godziny 9 do zgromadzonych przed biurami Platformy Obywatelskiej dziennikarzy wyszedł przewodniczący dolnośląskiej “Solidarności” Kazimierz Kimso. Zapowiedział, że protest będzie kontynuowany w innej formie. – Zwróciliśmy uwagę na brak dialogu społecznego w Polsce. Mamy nadzieję, że skłoni to rządzących do prowadzenia rozmów ze związkowcami – powiedział przewodniczący Zarządu Regionu.