Związkowcy protestują w Warszawie

W Warszawie odbył się protest pracowników kolei NSZZ “Solidarność” przeciwko polityce nowego zarzadu PKP Cargo prowadzącego do wysłania 30 procent załogi na nieświadczenie pracy.

Związkowcy zromadzili się w Warszawie przed siedzibą Zarządu PKP Cargo.

W tej sprawie publikowaliśmy już wcześniej stanowiska jakie przyjął Zarząd Regionu NSZZ “Solidarność” Dolny Śląsk, WZD Regionu i Komisja Krajowa.

W manifestacji uczestniczyła liczna grupa związkowców z Dolnego Śląska.
PKP CARGO S.A. jest kolejną spółką która w 2024 roku nagle i bez ostrzeżenia stanęła nad przepaścią. Naturalnie Ministerstwo Infrastruktury zauważając ten „problem” natychmiast przysłało na pomoc fachowców, których zadaniem jest błyskawiczna „naprawa” oraz postawienie na nogi firmy która przez ostatnie 8 lat była nieudolnie zarządzana przez kolejne zarządy oraz związki zawodowe….
Prześmiewcza forma przedstawiona w ostatnim akapicie winna wszystkim uświadomić jakimi metodami posługuję się „reformatorzy”. Insynuacje, niedomówienia oraz częściowe „prawdy” to naturalny mechanizm manipulacji opinią publiczną.
Przewodniczący Mirosław Sochoń podczas wystąpienia do zebranych manifestantów zaapelował do ministra Infrastruktury oraz Zarządu PKP CARGO S.A. o opamiętanie się w tej szkodliwej restrukturyzacji spółki kosztem pracowników.
Dotychczasowe próby dojścia do porozumienia oraz wypracowania jakiś rozwiązań nie dochodziły do skutku. Czy trzeba aż, tak drastycznych sytuacji jak manifestacje aby skłonić Zarząd spółki do podjęcia prawdziwych rozmów ??
Pod hasłem: CHCEMY PRACOWAĆ A NIE GŁODOWAĆ związek NSZZ „Solidarność” dąży do porozumienia z pracodawcą dla dobra wszystkich pracowników naszej spółki.

jw