Niezłomni w Centrum Historii Zajezdnia

Koncert Nuta Wolności uświetnił tegoroczną edycję Gali Niezłomnych. Wykonanie przebojów z lat 80. ubiegłego wieku przez młodzież z XVII LO im. Agnieszki Osieckiej przeniosło zebranych do czasów trudnych, ciężkich, ale też takich, w których bohaterowie uroczystości stanęli na wysokości zadania, ryzykując wiele. Za to, w imieniu dolnośląskiej Solidarności, dziękował im przewodniczący ZR Kazimierz Kimso. Obecny na uroczystości w CH Zajezdnia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, dziękując laureatom odznaczenia, podkreślił m.in. jak istotne znaczenie w historii miasta ma Solidarność.
Decyzją Kapituły medalu Niezłomni odznaczono następujące osoby:
Tomasz Białaszczyk
Jan Błażutycz
Stanisław Dutkowiak
Małgorzata Dobrowolska
Krystyna Leszczyńska
Jadwiga Nieprz
Wiesława Stefan
Antonina Surma
Ewa Szady
Zbigniew Sutryk
Kazimierz Wołyński.
Pośmiertnie medal Niezłomni przyznano: Stefanowi Fronczakowi, Leszkowi Wiśniewskiemu, ks. Adamowi Wiktorowi.

W lutym 2011 roku w uchwale Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk o ustanowieniu medalu NIEZŁOMNI napisano: „Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” ustanowił Uchwałą nr 12/2011 odznaczenie związkowe nadawane osobom za działalność na rzecz NSZZ „Solidarność” w walce o niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej w okresie od wprowadzenia stanu wojennego do 1989 roku. Chcemy w ten sposób uhonorować tych wszystkich, którzy w tym okresie aktywnie wspierali działalność struktur związkowych w walce o niepodległość naszej Ojczyzny lub byli za tę działalność represjonowani i dotychczas nie otrzymali żadnego odznaczenia lub tytułu związkowego oraz odznaczenia państwowego”. Na medalu widzimy kamienny mur z napisem NIEZŁOMNI rozbity przez Solidarność, literę V symbolizującej zwycięstwo z napisem „za działalność opozycyjną 1981 – 1989”. Pierwsze odznaczenia zostały wręczone w grudniu 2011 r. podczas obchodów upamiętniających XXX rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.