Referendum w Essity

Organizacja Związkowa NSZZ ,,Solidarność” Essity w Oławie,  poniedziałek (11 grudnia) oraz 13 grudnia  przeprowadza referendum strajkowe – w ramach toczącego się w zakładzie pracy sporu zbiorowego.
Referendum będzie polegało na oddaniu przez każdego zainteresowanego pracownika głosu na karcie referendalnej na której będzie sformułowane pytanie ,,Czy jako pracownik Essity Operations Poland Sp. z o.o., jest Pan/Pani za przeprowadzeniem strajku w naszym zakładzie pracy, w związku z brakiem osiągnięcia porozumienia w ramach sporu zbiorowego, w którym ZOZ NSZZ „Solidarność” żąda podwyższenie każdemu z pracowników wynagrodzenia zasadniczego o 500 zł brutto”.  – czy jesteś za strajkiem, czy jesteś przeciw strajkowi. W poniedziałek w referendum wzięło udział 150 pracowników. Komisja Zakładowa dziękuje wszystkim za udział w pierwszym dniu tak licznego głosowania, dziękujemy również wszystkim tym pracownikom, którzy w dniu dzisiejszym składając deklaracje przystąpili do NSZZ ,,Solidarność” Essity – napisał przewodniczący S w Essity Andrzej Kozłowski.