Czas podsumowań

Związkowcy z Sanepidu podsumowali rok podczas spotkania w siedzibie Zarządu Regionu. Danuta Liskowiak, przewodnicząca Międzyregionalnej Sekcji Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych Województwa Dolnośląskiego złożyła z okazji nadchodzących świąt życzenia członkom Solidarności. Podczas piątkowego (1 grudnia) spotkania zebranym, za ich działalność, dziękowali także przewodniczący Zarządu Regionu Kazimierz Kimso, wojewódzka inspektor dyrektorka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu mgr inż. Małgorzata Sienkiewicz oraz dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Paweł Wróblewski.
– Za ofiarną pracę w czasie pandemii wielu dziękowało lekarzom i pielęgniarkom, ale także wam należą się wielkie podziękowania- mówił m.in. Kazimierz Kimso. Lider dolnośląskiej Solidarności przypomniał lata współpracy z obecną przewodniczącą Danutą Liskowiak w sprawach dla Sanepidu najważniejszych – podwyżki płac i zmianę struktury organizacyjnej tej służby.
Młodzi związkowcy ( w większości panie) mogli oprócz podsumowania tegorocznych dokonań wysłuchać krótkich wspomnień osób, które tworzyły Solidarność w Sanepidzie. Mówiła o tym m.in. Teresa Tenerowicz, przywołując m.in. okres stanu wojennego. Również Krzysztof Tenerowicz, członek Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” wspominał o dramatycznych wydarzeniach (rewizje SB w mieszkaniu oraz w pracy).