Ponownie na czele Związku

Delegaci zebrani w Spale na XXXI Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ “Solidarność” zdecydowaną większością głosów na kolejną kadencję wybrali na przewodniczącego Związku Piotra Dudę,

Po swoim wyborze Przewodniczący powiedział, że po 13 latach pełnienia tej funkcji ma dalej siły stać na czele “Solidarności”. Wyraził też nadzieję, że w kolejnych latach związkowcy będą dalej jak dotychczas wspólnie i skutecznie działać.

Piotr Duda przywołał słowa Jana Pawła II: “Aby dojść do źródła, trzeba iść pod prąd”, wyrażając przekonanie, że związkowcy sprawdzą się w trudnych czasach.

Po wyborze przewodniczącego przystąpiono do wyboru Komisji Krajowej. Z Regionu Dolny Śląsk do KK kandydują: Kazimierz Kimso, Krzysztof Domagała, Piotr Majchrzak, Bogdan Jurgielewicz, Barbara Miszczuk i Tomasz Wójcik.

Podczas obrad przewodniczący dolnośląskiej “Solidarności” wraz z przewodniczącymi Regionu Jeleniogórskiego i Zagłębia Miedziowego wręczyli Piotrowi Dudzie przyznaną mu przez leśników statuetkę z tytułem “Przyjaciel Lasu”.

Delegaci przyznali także kilkanaście tytułów Zasłużony dla NSZZ “Solidarność”. Z naszego Regionu to wyróżnienie otrzymała Małgorzata Calińska-Mayer.

W pierwszym dniu obrad delegaci uchwalili też uchwałę programową KZD.

jw

foto Janusz Wolniak