Spotkanie świdnickiej oświaty

Solidarność oświatowa Świdnicy spotkała się w dniu 3 października br na zebraniu Komisji Międzyzakładowej w siedzibie Rady oddziału powiatu świdnickiego. Gościem zebrania był przewodniczący Rady Oddziału Ireneusz Besser, który przedstawił działania i plany związkowe m.in. pielgrzymkę Ludzi pracy do Częstochowy, przygotowania do Krajowego Zjazdu Delegatów, negocjacje w Gminie Dobromierz. W dalszej części przewodnicząca Jolanta Kornel przedstawiła przygotowane przez MEiN propozycje dla nauczycieli nagród z okazji 250 lecia KEN, bonów na laptopy. Uczestnicy zebrania przedyskutowali informacje dotyczące odbiurokratyzowania oświaty oraz zmian dot. godzin dostępności dla rodziców i uczniów. Propozycje wzbudziły zastrzeżenia  wśród związkowców.

Na zakończenie zebrania przewodnicząca Jolanta Kornel na ręce zebranych dla wszystkich pracowników oświaty złożyła życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

Drukuj ten artykuÅ‚ Drukuj ten artykuÅ‚