Rozmowy będą kontynuowane

W piątek (15 września). rozpoczęły się negocjacje finansowe pomiędzy przedstawicielami prezydenta Wrocławia, tj. sekretarzem Włodzimierzem Patalasem i skarbnikiem Marcinem Urbanem, a międzyzakładowymi i zakładowymi organizacjami związkowymi działającymi w jednostkach podległych prezydentowi oraz w spółkach miejskich, które zawarły porozumienie współpracy. W spotkaniu uczestniczył przewodniczący Regionu Dolny Śląsk Kazimierz Kimso. Skarbnik przedstawił sytuację finansową, określając ją jako trudną.
Po przedstawieniu argumentów strony związkowej jednomyślnie sekretarz i skarbnik uznali, że podwyżki są potrzebne. W związku tym, że szczegóły niezbędne do ustalenia budżetu będą dopiero znane w październiku ustalono kolejny termin spotkania (25 października br.). Od kilku lat we Wrocławiu została wypracowana dobra praktyka, która zakłada coroczne spotkania z przedstawicielami Miasta Wrocławia, a także prezydentem podczas, których negocjowane są podwyżki i przedstawiane problemy pracowników. Efektem prowadzonego od lat dialogu, polegającego na wzajemnym zrozumieniu, są zawarte porozumienia płacowe.