Na górze Iglicznej

W sobotę 19 sierpnia w w sanktuarium Matki Bożej na Górze Iglicznej dolnośląska “Solidarność” zainaugurowała obchody 43. rocznicy powstania Związku.  Msze św. odprawił proboszcz sanktuarium ks. Wojciech Iwanicki. Władze Regionu reprezentowali zastępcy przewodniczącego Piotr Majchrzak, Grzegorz Makul wraz z członkami prezydium ZR Ireneuszem Besserem i Grzegorzem Malcem i członkami Zarządu Regionu.  Nie zabrakło sztandarów związkowych wraz z sztandarem Regionu Dolny Śląsk NSZZ “Solidarność”. Przybyli także przedstawiciele rządu – sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska, radna sejmiku Małgorzata Calińska-Mayer.
List do uczestników uroczystości wystosowała europosłanka Beata Kempa.
Jak co roku po mszy świętej odbył się festyn rodzinny. Obecni byli leśnicy z Lasów Państwowych (z dyr. Tadeuszem Łozowskim na czele). Na pikniku obecna była również europosłanka Anna Zalewska.