100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego

W Prusicach odbyły się w sobotę 22 kwietnia uroczyste obchody 100-lecia  Polskiego Związku Łowieckiego, Okręgu Wrocław.

Wrocławska organizacja łowiecka liczy 4144 myśliwych zrzeszonych w 80 kołach łowieckich gospodarujących w 118 obwodach o łącznej powierzchni 551 017 ha położonych w 9 powiatach na terenie okręgu wrocławskiego oraz w 33 obwodach położonych poza okręgiem.

Po mszy św. w miejscowym kościele pochód sztandarów Kół Łowieckich wyruszył do Rynku, gdzie po okolicznościowych przemówieniach nastąpiło sadzenie jubileuszowego dębu i odsłonięcie tablicy upamiętniającej to wydarzenie.

W Sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odsłonięto wystawę trofeów łowieckich oraz wręczono okolicznościowe medale i dyplomy.

Wśród honorowych gości uroczystości byli m.in. europoseł Beata Kempa, dyr. Lasów Regionalnych Lasów PaństwowychTadeusz Łozowski i Przewodniczący Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk Kazimierz Kimso.

Na Rynku w Prusicach można było obejrzeć występy zespołów nawiązujących dla tradycji Związku Łowieckiego, skosztować dziczyzny czy też obejrzeć pokazy sokolnicze.

jw

foto Janusz Wolniak