Nie ma zgody na zrujnowanie Polregio!

W czwartek 6 kwietnia w samo południe związkowcy z Zakładu Dolnośląskiego Polregio protestowali pod Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu. Domagali się m.in. równego traktowania spółek kolejowych, działających na terenie województwa dolnośląskiego oraz gwarancję wykonywania usług przewozowych w przyszłym roku na poziomie przynajmniej 3,5 mln pociągokilometrów i podpisania jak najszybciej stosownej umowy na 2024 r. ” Czy w chwili, w której staną pociągi, będzie Pan w stanie spojrzeć w oczy mieszkańcom naszego województwa? Tym, którzy dojeżdżają do pracy i do szkół!!! – pytali w petycji związkowcy.
W pikiecie udział wzięli przedstawiciele Solidarności z ZD Polregio z Wiesławem Natankiem na czele.