Czas trudnych decyzji

To był najtrudniejszy czas od 2002 roku – ocenił mijającą kadencję Krzysztof Domagała podczas sprawozdania z działalności MOZ NSZZ “Solidarność” Whirlpool. Pandemia, wojna w Ukrainie i jej następstwa dla rynku AGD i do tego jeszcze informacja z początku br. o przejęciu większości udziałów europejskich zakładów koncernu Whirlpool przez turecki Arcerlik, to aż nadto jak na jedną 5 – letnią kadencję. W obszernym sprawozdaniu przedstawionym 20 marca br. delegatom XXIII WZD tej największej organizacji w naszym Regionie zawarty został imponujący zakres działalności MOZ-u. Od wypełniania zwykłych statutowych zadań organizacji po wiele inicjatyw zmierzających do poprawy warunków pracy i walki o godność pracownika i szerokiej palety działań na rzecz integracji członków Związku.
Nową kadencję K. Domagała określił jako czas trudnych decyzji. Być może niepopularnych, ale prosząc delegatów o poparcie, zapewniał, że decyzje podejmowane będą z głęboką rozwagą.
Zebrani olbrzymią większością głosów ponownie wybrali dotychczasowego przewodniczącego na kadencję 2023-28. W toku zebrania związkowcy wybrali komisję międzyzakładową, rewizyjną, delegatów na WZD Regionu oraz do Sekcji Przemysłu Elektromaszynowego. Krzysztofowi Domagale wyboru gratulowali m.in. radna sejmiku i długoletnia przewodnicząca S w Polarze Małgorzata Calińska, Bogdan Szozda przewodniczący Krajowego Sekretariatu Metalowców, przewodniczący Zarządu Regionu Kazimierz Kimso, który odczytał także list od przewodniczącego Komisji Krajowej Piotra Dudy. W trakcie zebrania delegatów odwiedził prezes zarządu firmy Francesco Celentano, który odpowiedział na kilka pytań.
Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwał przedstawiciel RKW Sławomir Poświstak.