Chcą rozmawiać z Amazonem

40 osobowa grupa związkowców z “Solidarności” wsparła strajk niemieckich pracowników Amazona w Lipsku. U naszych zachodnich sąsiadów fala protestu przetacza się przez wszystkie centra dystrybucyjne. Związkowcy z handlowego związku Ver.di domagają się dialogu społecznego z pracodawcą, co w następstwie ma doprowadzić do podpisania układu zbiorowego pracy. Przed główną bramą zakładu powstało miasteczko protestacyjne, gdzie codziennie odbywają się pikiety i wystąpienia związkowców i zaproszonych gości. “Solidarność” reprezentowała silna grupa z Dolnego Śląska. Obecni byli również przedstawiciele regionów: Wielkopolska, Zielona Góra, Jelenia Góra oraz przedstawiciele struktur branżowych. Pod Wrocławiem i Poznaniem Amazon otworzył centra logistyczno-dystrybucyjne, niebawem planowane jest otwarcie trzeciego centrum pod Gdynią. Solidaryzując się z niemieckimi pracownikami, nie zapominamy o problemach i potrzebach polskich pracowników Amazona.