Akcja protestacyjna Solidarności w Tauronie

We wtorek 12 lipca w katowickiej siedzibie Grupy Tauron rozpoczął się strajk okupacyjny przedstawicieli związków zawodowych. Wśród postulatów są podwyżki. Protestującym zależy na podwyżkach wynagrodzeń ze względu na inflację, która w czerwcu zbliżyła się do 16 proc. licząc rok do roku.

– Związkowcy wskazują na podwyżki opłat i rat kredytów, naszym zdaniem w obecnej sytuacji zarabiamy znacznie mniej niż przed rokiem i nie pomogła tu 7 proc. podwyżka inflacyjna, którą pracownicy Tauronu otrzymali na początku roku – mówi przewodniczący Solidarności w Tauronie – Waldemar Sopata

Jak informuje nas Kazimierz Janowicz, przewodniczący „Solidarności” z wrocławskiego Tauronu, dzisiaj 13 lipca o godz. 10.00 mają się rozpocząć rozmowy Zarządu z protestującymi związkowcami.

jw