Czerwcowe obrady WZD

W czwartek 23 czerwca odbyło się XXXIII Walne Zebranie Delegatów Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”. Delegaci zebrani na terenie Hotelu Wodnik we Wrocławiu wysłuchali m.in. informacji przewodniczącego ZR Kazimierza Kimso z działalności Regionu w okresie (1 czerwca 2021 – 1 kwietnia 2022 r.). Elementy Strategii Regionu przedstawił z-ca przew. Piotr Majchrzak. Informacje z prac Regionalnej Komisji Rewizyjnej złożyła przewodnicząca Mieczysława Drużbicka.

Obrady poprzedziła msza św. polowa w intencji WZD i członków Solidarności odprawiona przez duszpasterza dolnośląskiej Solidarności ks. kanonika Krzysztofa Hajduna.
Na obrady przybyli szefowie sąsiednich regionów – Franciszek Kopeć – Region Jelenia Góra i Bogdan Orłowski – Zagłębie Miedziowe. Sekretarz ZR Grzegorz Makul odczytał list od Piotra Dudy, przewodniczącego KK NSZZ “Solidarność”

Gośćmi WZD byli też: wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski, kurator Roman Kowalczyk, IPN reprezentował Jerzy Rudnicki, Zbigniew Mlądzki – dyr. Pogotowia Ratunkowego, Zbigniew Rzucidło – Dolnośląska Izba Rzemieślnicza, Tadeusz Łozowski – dyr. Regionalnych Lasów Państwowych,, Krzysztof Balawejder – prezes MPK, dyr. programowy Teatru Polskiego Jan Szurmiej

Podczas WZD Kazimierz Kimso w imieniu dolnośląskiej “Solidarności” zawarł porozumienia z Markiem Mutorem, dyr. CH Zajezdnia ws. zniżki 50-procentowej dla członków Związku korzystających z oferty tej instytucji i z dyr. Teatru Polskiego Jackiem Gawrońskim ws. 30-procentowej zniżki dla członków Związku.

Przewodniczący Regionu Kazimierz Kimso został uhonorowany przez Franciszka Kopcia medalem jeleniogórskiej Solidarności za zaangażowanie w obronę KWB Turów.

jw/mr

fot. M. Raczkowski i M. Żegliński