Wybory i budżet

Uchwały związane ze zbliżającymi się w Związku wyborami na kadencję 2023-2028 podjęto podczas czerwcowego posiedzenia Zarządu Regionu. Działacze przegłosowali m.in. uchwały ws. kalendarza wyborczego , tworzenia okręgów wyborczych i klucza wyborczego oraz przeprowadzenia wyborów do Rad Oddziałów. Przyjęto w tej ostatniej kwestii proponowaną przez prezydium datę 30 września przyszłego roku.
Wśród wielu innych uchwał działacze zatwierdzili sprawozdanie skarbnika, Piotra Majchrzaka z wykonania budżetu Regionu za rok ubiegły oraz zatwierdzili wydatki z Regionalnego Funduszu Strajkowego. Zatwierdzono też budżet na rok 2022.
Zbigniew Gadzicki szeroko omówił prace nad projektami uchwał tegorocznego Krajowego Zjazdu Delegatów dotyczącymi zmian w statucie, uchwale finansowej oraz uchwał okołostatutowych. Omawiając przebieg majowego zjazdu NSZZ “Solidarność” w Zakopanem, niektórzy dzialacze postulowali dalszy nacisk na rządzących i parlamentarzystów w kwestii dalszych prac w Sejmie nad obywatelskim projektem ws emerytur stażowych.
Omówienie sytuacji w branżach oraz wolne wnioski zakończyły poniedziałkowe obrady ZR.