Do Braci Związkowców w Ukrainie

Przewodniczący Kazimierz Kimso wystosował list do związkowców w Ukrainie z wyrazami poparcia i z wezwaniem do powstrzymania rosyjskiej agresji. Poniżej treść listu:

Pan Oleksandr Dzhulyk Przewodniczący

Pan Yuriy Kurylo Wiceprzewodniczący

VOST VOLYA

Do Braci Związkowców w Ukrainie

Bracia Związkowcy,

W tym trudnym czasie, gdy na rozkaz Putina zostały naruszone granice Ukrainy i zagrożona została jej niepodległość, przesyłamy Wam wyrazy wsparcia, serdeczne życzenia, by ustały wszelkie ataki na Waszą Ojczyznę, by nie ginęli ludzie, by Ukraińcy mogli żyć, pracować i rozwijać swój Kraj w pokoju i w poczuciu bezpieczeństwa.

My Polacy, członkowie Solidarności bardzo dobrze wiemy co to znaczy żyć pod rządami obcego mocarstwa. Doświadczaliśmy tego w historii nie raz, wielu z nas pamięta te czasy, gdy bez naszej zgody dywizje radzieckie „pilnowały” w Polsce pokoju i bezpieczeństwa.

Przesyłając Wam te wyrazy wsparcia, wzywamy jednocześnie wszystkich polityków, ludzi biznesu, kultury, nauki i każdego kto tylko może, by bez wahania użyli wszystkich dostępnych środków, aby powstrzymać rosyjską agresję na Ukrainę.

W imieniu dolnośląskiej Solidarności

Kazimierz Kimso

foto Marcin Raczkowski  (zdjęcie z roku 2014, z protestów pod ambasadą rosyjską w Warszawie)