Dla pracowników cywilnych

Po interwencji Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” środki na podwyżki płac dla pracowników cywilnych zostały w części województw uzupełnione o należne kwoty na wyrównanie do minimalnego wynagrodzenia. Pracownicy cywilni dostaną podwyżki z tytułu podniesienia płacy minimalnej (brakujące środki na ten cel zostały przekwalifikowane z funduszy pozapłacowych), 4,4% tytułem podwyżki dla całej sfery budżetowej oraz 328 zł z ustawy modernizacyjnej. Zabezpieczono również środki na nagrody roczne.

Wszystkie jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej otrzymają te środki na etat kalkulacyjny. Szczegółowe zasady rozdziału powyższych pieniędzy muszą być, zgodnie z ustawą o związkach zawodowych, uzgodnione z organizacjami związkowymi działającymi w poszczególnych jednostkach organizacyjnych.

Zasady rozdziału środków finansowych na podwyżki wynagrodzeń pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej były głównym tematem poniedziałkowego (21.02) spotkania central związkowych z kierownictwem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Krajową Sekcję Pożarnictwa reprezentował wiceprzewodniczący Maciej Łozowski.

foto Janusz Wolniak