Oświadczenie Związków Zawodowych i Zarządu „Solaris”

Dzisiaj, 10 lutego otrzymaliśmy oświadczenie Zarządu Spółki „Sollaris”. Przypomnijmy, że 24 stycznia pracownicy spółki Solaris Bus & Coach rozpoczęli strajk generalny. Protestujący chcą, aby wynagrodzenia pracownicze wzrosły o 800 złotych brutto. Związkowcy mówią, że składa się na to “400 zł podwyżki od 1 października 2021 roku i kolejne 400 zł od 1 stycznia 2022 roku”. W strajku biorą udział między innymi związkowcy z NSZZ “Solidarność”.

Oświadczenie
„Zarząd firmy i Związki Zawodowe informują, że z inicjatywy Związku Pracodawców Konfederacja Lewiatan pan Rafał Dutkiewicz, były prezydent Wrocławia, podjął się misji dobrej woli w celu zakończenia sporu pracowniczego w spółce Solaris.
Pan Rafał Dutkiewicz spotkał się zarówno z przedstawicielami związków zawodowych, jak i zarządu firmy. Planowana jest jeszcze dziś, wizyta w zakładzie produkcyjnym w Bolechowie. Na tym etapie nie są prowadzone negocjacje płacowe. O dalszych szczegółach będziemy informować w miarę rozwoju wydarzeń”.

jw
Foto arch. Solidarności